Naturalny olejek eteryczny SOSNOWY
Opis
Naturalny olejek eteryczny SOSNOWY
Naturalny olejek eteryczny pozyskiwany z igieł sosny zwyczajnej o właściwościach antyseptycznych. Działa pobudzająco i odświeżająco. Pomaga walczyć z objawami zmęczenia, stresu i nerwobólami, a także w ograniczeniu nadmiernego wydzielania potu. Korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, ułatwia odkrztuszanie, zwalcza kaszel mokry i suchy. Dzięki właściwościom rozgrzewającym działa pobudzająco na układ krążenia i może łagodzić objawy reumatyzmu i artretyzmu. Ma działanie bakteriobójcze, dezynfekujące, przeciwbólowe, tonizujące i przeciwzakaźne.
Naturalny olejek eteryczny SOSNOWY - działanie:
- przeziębienia
- kaszel
- infekcje górnych dróg oddechowych
- zmienne nastroje
- właściwości odświeżające
Naturalny olejek eteryczny SOSNOWY - zastosowanie:
- pachnące inhalacje parowe: sosnowe inhalacje pomogą zwalczyć przeziębienie, kaszel i zapalenie zatok
- pachnące masaże: infekcje dróg oddechowych, kaszel
- pachnące kąpiele: infekcje dróg oddechowych, kaszel
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczne, tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne olejek z sosny szczególnie pasuje do lawendy, cytryny, rozmaryn.
Pachnące DIY: odświeżający room spray: co potrzebujesz:
- butelkę z atomizerem
- wodę destylowaną
- kilka kropli olejku sosnowego
wstrząśnij miksturę i używaj tak często, jak tylko potrzebujesz.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj ZAWSZE w rozcieńczeniu z olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego na 6 kropel dowolnego oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej, np.na przedramieniu (po rozrobieniu w oleju bazowym, wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowania reakcji alergicznej)
- jeżeli wystąpi reakcja alergiczna skóry przerwij stosowanie
- olejków z cytrusów nie stosuj podczas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciąża:nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży, a zwłaszcza w pierwszym jej trymestrze oraz u kobiet, u których już wcześniej wystąpiły poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu u olejkach z lawendy, rozmarynu, szałwii, cyprysu, majeranku.
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególna ostrożność oraz skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.
Naturalny olejek eteryczny - właściwości:
- Nazwa botaniczna: pinus silvestris
- Sposób otrzymywania: destylacja z parą wodną igieł i gałązek
- Zpach: świeży,charakterystyczny leśno-balsamiczny
- Pojemność: 6 ml