Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Czym czyścić pralkę i jak często to robić? Domowe czyszczenie pralki

0
Czym czyścić pralkę i jak często to robić? Domowe czyszczenie pralki

Jedną z istotniejszych kwestii związanych z korzystaniem ze sprzętów AGD jest ich systematyczne mycie. Niestety wiele osób zapomina o tej czynności. Tymczasem domowe czyszczenie pralki nie jest trudne, a może pomóc w przedłużeniu żywotności urządzenia oraz w utrzymaniu go w dobrym stanie przez wiele lat. Jak często i czym czyścić pralkę, by posłużyła przez długi czas? Sprawdź, o jakich zabiegach musisz pamiętać jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko awarii i kosztownych napraw. Ich wykonywanie może na początku wydawać się skomplikowane, ale nic bardziej mylnego!

Dlaczego regularne czyszczenie pralki jest tak ważne?

Nie ma chyba osoby, której nie zależałoby na tym, aby sprzęty gospodarstwa domowego służyły jak najdłużej. Jednym z powszechniejszych urządzeń używanych w domach jest pralka, bez której wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić codzienności. By przedłużyć jej żywotność, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na korzystanie z odpowiednich środków piorących, ale także na jej regularne domowe czyszczenie. Do tego celu wcale nie trzeba używać specjalistycznej chemii. Większość zabrudzeń z łatwością można usunąć przy pomocy octu, kwasku cytrynowego oraz sody oczyszczonej. Systematycznie wykonywane zabiegi sprawią, że unikniesz nieprzyjemnego zapachu i gromadzenia się kamienia, a Twój sprzęt będzie działał bez zarzutu przez długi czas.

Jakie istnieją domowe sposoby na czyszczenie pralki?

Wiele osób do regularnej konserwacji sprzętów AGD wykorzystuje profesjonalne produkty czyszczące ze sklepów, takie jak tabletki do czy płyny do odkamieniania. Dobre efekty można również osiągnąć, stosując domowe sposoby na czyszczenie pralki, które były doskonale znane naszym babciom i prababciom. Jednym z nich jest użycie kwasku cytrynowego, który ma właściwości antybakteryjne i jest niezwykle skuteczny w działaniu. Czym jeszcze czyścić pralkę, by przedłużyć jej żywotność? Do tego celu świetnie sprawdzi się też ocet, który jest tani, łatwo dostępny i ekologiczny. Osoby, które zastanawiają się, czy czyszczenie pralki octem jest bezpieczne, nie muszą obawiać się, że środek ten uszkodzi powierzchnię czy zarysuje plastikowe elementy.

Czy czyszczenie pralki octem rzeczywiście jest bezpieczne?

Rosnąca świadomość ekologiczna spowodowała, że naturalne środki usuwające zabrudzenia cieszą się coraz większą popularnością i zajmują ważne miejsce w wielu gospodarstwach domowych. Do takich środków bez wątpienia należą wspomniane już wyżej kwasek cytrynowy, soda oczyszczona oraz ocet. Mogą one stanowić doskonałą alternatywę dla preparatów chemicznych. Jeśli masz wątpliwości, czy czyszczenie pralki octem jest bezpieczne, musisz wiedzieć, że wodny roztwór kwasu octowego jest przyjazny sprzętom AGD i znakomicie nadaje się do usuwania bakterii, zarazków oraz pleśni. Ocet w żaden sposób nie niszczy urządzeń, a jedynym problemem może być jego ostry zapach.

Jakie elementy pralki wymagają szczególnej uwagi?

Większość osób zabierających się za usuwanie zabrudzeń z tego powszechnie używanego w domach sprzętu AGD koncentruje się głównie na bębnie. Równie istotne znaczenie ma domowe czyszczenie i konserwacja takich elementów pralki jak gumowy kołnierz, szuflada na detergent, panel sterowania. By mieć  pewność, że urządzenie działa, jak należy, raz na jakiś czas warto przetrzeć wszystkie części wilgotną szmatką nasączoną octem lub roztworem wody i kwasku  cytrynowego. Podczas tej czynności dodatkowo można sprawdzić stan filtrów oraz węża doprowadzającego wodę. Zabiegi te powinny być wykonywane regularnie.

Jak często czyścić pralkę, by utrzymać ją w należytym stanie?

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi wiesz już, dlaczego dbanie o sprzęty gospodarstwa domowego jest tak ważne. Jak często natomiast czyścić pralkę, by zapewnić jej niezawodne działanie i utrzymać ją w dobrym stanie przez długi czas? Specjaliści zalecają, aby usuwać z niej nagromadzony kamień i zabrudzenia przynajmniej raz w miesiącu. W celu zachowania czystości, po praniu staraj się zawsze pozostawiać lekko wysuniętą szufladę i otwarte drzwiczki – w ten sposób unikniesz nieprzyjemnego zapachu.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl