Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Czystość i porządek w łazience. Jak je utrzymać?

0
Czystość i porządek w łazience. Jak je utrzymać?

Regularne sprzątanie łazienki jest ważne nie tylko dla komfortu domowników, ale także ich zdrowia. W wilgotnym środowisku szybciej rozprzestrzeniają się różnego rodzaju drobnoustroje, które mogą powodować wiele, poważnych chorób. Nie można też zapominać o kwestiach estetycznych. Chcesz zadbać o czystość i porządek w łazience? Sprawdź nasze najlepsze rozwiązania.

 

Jedno z najbardziej narażonych pomieszczeń na zabrudzenia

Łazienka jest ważnym pomieszczeniem, przeznaczonym do dbania o codzienną higienę domowników. Toaleta, umywalka oraz brodzik są jednak narażone na ciągły kontakt z bakteriami i wirusami, które osadzają się na ich powierzchni. A mogą to być nawet m.in. bakterie E. coli oraz salmonella. Dlatego konieczne jest dokładne mycie wszystkich urządzeń oraz ich regularna dezynfekcja.

Na armaturze łazienkowej osadza się m.in. kamień, pozostałości kosmetyków, piasek oraz brud. Osady (jeśli nie są systematycznie usuwane) mogą powodować odbarwienia, rdzewienie urządzeń czy niebezpieczną dla zdrowia pleśń. Stosując odpowiednie środki czystości, można tego uniknąć, przedłużając tym samym żywotność sprzętów i oszczędzając pieniądze.

Łazienka – jak zachować czystość i porządek?

Schludna i czysta łazienka nie wymaga dużego nakładu pracy. Tak naprawdę wystarczy pamiętać o systematyczności i dokładności. Unikniesz w ten sposób nagromadzenia zabrudzeń, które z czasem będą trudniejsze do usunięcia.

Niezbędne jest też wyposażenie się w skuteczne środki czystości, odpowiednie do danej powierzchni oraz problemu, z jakim się zmagasz (np. kamień, rdza, uporczywy osad, nieprzyjemny zapach). Dobrze dobrane preparaty szybko usuną brud oraz wygładzą armaturę, sprawiając, że zanieczyszczenia nie będą do niej przylegać, lecz spłyną razem z wodą.

Efektywne środki czystości

Pierwszym krokiem do czystej łazienki jest stosowanie efektywnych i bezpiecznych środków sprzątających. Jakich dokładnie?

  • żel do WC – usunie kamień oraz wszelkie drobnoustroje,

  • zawieszka do WC – dba o przyjemny zapach i odświeżającą toaletę po każdym spłukaniu wody,

  • płyn do czyszczenia armatury, np. octowy – pozbędzie się wszelkich osadów,

  • płyn do mycia szyb – przecieraj nim nie tylko lustra, ale też kabinę prysznicową,

  • uniwersalny płyn do sprzątania – idealny do kafelek oraz płytek podłogowych.

Dobrym wyborem będą wysokoskoncentrowane, wydajne środki (np. słynna chemia niemiecka lub włoska), które znajdziesz w naszym sklepie ze środkami czystości w Bydgoszczy. Oczywiście możesz je także zamówić online, oszczędzając tym samym czas.

Zagospodarowanie miejsca

Czystość i porządek w łazience zależą również od tego, w jaki sposób zagospodarujesz posiadaną przestrzeń. Zadbasz tym samym o estetykę, a Twoja łazienka będzie jasna i przestronna. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi:

  1. Kosmetyki i środki sprzątające umieść w plastikowych lub bambusowych koszach.

  2. Zainwestuj w półki kąpielowe – oddzielną dla każdego domownika.

  3. Wybierz podwieszane półki i miski WC – zyskasz łatwy dostęp do całej podłogi

  4. Oszczędzaj przestrzeń – lepsze będą wąskie słupki i lustrzane szafki.

czysta-lazienka

Regularne czyszczenie wyposażenia łazienkowego

Dbając o higienę łazienki, musisz pamiętać o systematyczności. Im częściej sprzątasz, tym mniej pracy i wysiłku będzie do tego potrzebne. Dlatego przecieraj kabinę prysznicową po każdym jej użyciu – unikniesz nagromadzenia osadów.

Myj i dezynfekuj toaletę co najmniej 2 razy w tygodniu. Używaj do tego specjalnego, wielozadaniowego płynu do czyszczenia WC. Wystarczy dokładnie pokryć nim muszlę, a następnie wyszorować ją przy użyciu szorstkiej szczotki.

Umywalka i wanna powinny być przemywane co drugi dzień lub zawsze wtedy, kiedy zauważysz na nich brud. Kafelki i płytki – 1 lub 2 razy w tygodniu. Pamiętaj też o fugach, które są szczególnie podatne na pleśń (do jej usunięcia trzeba używać specjalnych preparatów).

Lśniąca i zadbana łazienka? To możliwe!

Twoja łazienka może zyskać zupełnie nowe oblicze oraz zachwycać porządkiem i czystością. Pamiętaj tylko o regularnym sprzątaniu i stosowaniu odpowiednich płynów, a szybko zauważysz różnicę. W Laskozas posiadamy wszystko, czego potrzebujesz do lśniącej czystością łazienki. Sprawdź nasz sklep w Bydgoszczy lub wypróbuj szybkie zakupy internetowe. To prostsze niż myślisz!

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl