Naturalny olejek eteryczny JODŁOWY
Opis
Naturalny olejek eteryczny JODŁOWY
Naturalny olejek eteryczny pozyskiwany z jodły pospolitej zwanej również białą. Ceniony jest za swoje właściwości regenerujące obolałe mięśnie, redukujące napięcia i stres. Wspomaga leczenie kaszlu, kataru, zapalenia zatok. Przynosi ulgę w stanach gorączkowych, jak również łagodzi objawy astmy.
Naturalny olejek eteryczny JODŁOWY - działanie:
- przeciwbólowe
- wykrztuśne
- odkażające
- pobudzające
Naturalny olejek eteryczny JODŁOWY - zastosowanie:
- pachnące inhalacje parowe: ma działanie pobudzające i dodające energii, działa wykrztuśnie przy kaszlu
- pachnące masaże: masaż z dodatkiem kilku kropel olejku jodłowego doda Ci energii i ukoi obolałe mięśnie, dlatego świetnie sprawdzi się podczas grypy i przeziębienia.
- zastosowany w kosmetyce: dodany do balsamu lub oleju bazowego przyniesie ulgę obolałym mięśniom, np. po intensywnym treningu sportowym
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczne, tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne olejek z jodły szczególnie pasuje do: cytryny, pomarańczy, grapefruita.
Pachnące DIY: jodłowy okład na klatkę piersiową na przeziębienia: czego potrzebujesz:
- olej bazowy np.oliwa z oliwek
- kilka kropli olejku jodłowego
jeśli cierpisz z powodu przeziębienia lub masz duszności, natrzyj klatkę piersiową wyżej opisaną mieszanką, stosuj tak często jak tylko potrzebujesz.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj zawsze w rozcieńczeniu z olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego na 6 kropel dowolnego oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej np. na przedramieniu ( po rozrobieniu w oleju bazowym, wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowania reakcji alergicznej)
- jeżeli wystąpi reakcja alergiczna skóry, przerwij stosowanie
- olejki z cytrusów nie stosuj podczas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciąża: nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży, a zwłaszcza w pierwszym jej trymestrze, a zwłaszcza u kobiet, u których wystąpiły już poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu o olejkach z lawendy, szałwii, rozmarynu, cyprysu, majeranku
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególną ostrożność oraz skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych
Naturalny olejek eteryczny- właściwości:
- Nazwa botaniczna: abies alba
- Sposób otrzymywania: poprzez destylację z parą wodą igieł i gałązek
- Zapach: intensywna nuta górna i środkowa, charakterystyczny balsamiczno - leśny
- Pojemność: 6 ml