Naturalny olejek eteryczny MIĘTOWY
Opis
Naturalny olejek eteryczny MIĘTOWY
Naturalny olejek eteryczny o świeżym zapachu mentolu, wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, ale również w aromaterapii i medycynie naturalnej. Mięta wykazuje bowiem wiele właściwości zdrowotnych. Jest idealny w stanach przeziębienia,korzystnie wpływa na infekcje związane z górnymi drogami oddechowymi.Łagodzi bóle mięśni (ma działanie chłodzące), kości i głowy. Działa pobudzająco na nasze ciało i zmysły, zmniejsza ociężałość umysłową, zmęczenie czy napięcie nerwowe.
Naturalny olejek eteryczny MIĘTOWY - działanie:
- bóle menstruacyjne
- bóle głowy
- przeziębienie
- stany zapalne skóry
- odstrasza owady
Naturalny olejek eteryczny MIĘTOWY - zastosowanie:
- pachnące inhalacje parowe: dzięki dużej zawartości metolu pomaga w oddychaniu podczas kataru, przeziębienia, migreny, stanów zapalnych zatok, bólach głowy, udrażnia nos
- pachnące kąpiele: dodany do kąpieli łagodzi bóle menstruacyjne, bóle głowy, udrażnia nos
- pachnące masaże: dodany do oleju bazowego łagodzi bóle menstruacyjne, katar, przeziębienie
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczne, tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne olejek miętowy szczególnie pasuje do pomarańczy, lawendy, cytryny, rozmarynu.
Przeciwwskazania: nie używać w pierwszych miesiącach ciąży.
PACHNĄCE DIY: odstraszacz na mrówki: co potrzebujesz:
- pół szklanki wody
- 20-30 kropli olejku miętowego
- 20-30 kropli olejku rozmarynowego
(olejki nie mieszają się z wodą, dlatego bez pośrednio przed użyciem wstrząśnij porządnie miksturę)
Spryskaj powierzchnię, po której buszują mrówki, np.śmietnik, podłogę lub blat kuchenny i pozostaw na kilka minut, najlepiej na kilka godzin, później możesz przemyć wodą i wytrzeć do sucha ściereczką.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj ZAWSZE w rozcieńczeniu z olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego na 6 kropel dowolnego oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej np.na przedramieniu (po rozrobieniu w oleju bazowym, wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowania reakcji alergicznej)
- jeżeli wystąpi reakcja alergiczna skóry, przerwij stosowanie
- olejków z cytrusów nie stosuj pod czas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciążą: nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży, a przede wszystkim w jej pierwszym trymestrze oraz u kobiet, u których już wcześniej wystąpiły poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu o olejkach z lawendy, rozmarynu, szałwii, cyprysu, majeranku.
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególną ostrożność oraz skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.
Naturalny olejek eteryczny- właściwości:
- Nazwa botaniczna: menhta piperita
- Sposób otrzymywania: destylacja zielna z parą wodną
- Zapach: chłodząca nuta mentolu
- Pojemność: 6 ml