Naturalny olejek eteryczny ROZMARYNOWY
Opis
Naturalny olejek eteryczny ROZMARYNOWY
Naturalny olejek eteryczny jeden z najcenniejszym olejków, szczególnie lubiany za swoje właściwości pobudzające. Wpływa pozytywnie na nastrój i samopoczucie. Jest naturalnym afrodyzjakiem, ale również skutecznie przywraca skupienie, zwalcza bowiem przemęczenie umysłowe. Olejek rozmarynowy to wyjątkowa substancja, pełna dobroczynnych składników aktywnych, chroni przed przeziębieniami, wykazuje właściwości antyseptyczne, głównie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Wspaniale wspomaga układ odpornościowy, łagodzi objawy infekcji gardła, zatok, oskrzeli i płuc, ułatwia wykrztuszanie zalegającej w płucach wydzieliny. Działa korzystnie na układ trawienny, eliminuje objawy niestrawności, przyspiesza metabolizm i pobudza pracę jelit. Ułatwia gojenie się ran i wyprysków, przydatny w leczeniu trądziku, łojotoku i problemów ze skórą.
Naturalny olejek eteryczny ROZMARYNOWY - działanie:
- na umysłowe zmęczenie
- na zaburzenia krążenia
- na łysienie
- na starzejącą się skórę
- naturalny afrodyzjak
Naturalny olejek eteryczny ROZMARYNOWY - zastosowanie:
- pachnące inhalacje parowe: działa uspakajająco na skołatane nerwy, ukoi ból głowy, łagodzi kaszel
- pachnące masaże: pachnący rozmarynem masaż ukoi obolałe mięśnie, poprawi nastrój i pobudzi
- pachnące kąpiele: pachnąca rozmarynem kąpiel łagodzi bóle mięśni, pobudza i korzystnie wpływa na skórę
- zastosowanie w kosmetyce: jako dodatek do szamponu, by wzmocnić cebulki włosów i zwalczyć łupież
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczna tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne, olejek z rozmarynu szczególnie pasuje z cytryną, eukaliptusem, drzewem herbacianym.
Pachnące DIY: domowa kuracja na łupież i osłabione włosy: czego potrzebujesz:
- dodaj kilka kropli do szamponu, który stosujesz na co dzień, umyj włosy, dokładnie wmasowując w skórę głowy, spłucz obficie wodą i poczuj różnicę. Stosuj tak często, jak tylko potrzebujesz.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj ZAWSZE po rozcieńczeniu z olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego n 6 kropel dowolnego oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej np.na przedramieniu( po rozrobieniu w oleju bazowym, wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowania reakcji alergicznej)
- jeśli wystąpi reakcja alergiczna skóry przerwij stosowanie
- olejków z cytrusów nie stosuj podczas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciąża: nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży, a przede wszystkim w pierwszym jej trymestrze oraz u kobiet, u których wystąpiły już wcześniej poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu o olejkach z lawendy, rozmarynu, cyprysu, szałwii, majeranku.
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególną ostrożność oraz skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.
Naturalny olejek eteryczny - właściwości:
- Nazwa botaniczna: rosmarinus officinalis
- Sposób otrzymywania: otrzymywany po przez destylację parą wodną ściętych po przekwitnieniu liści i gałązek krzewinki rozmarynu
- Zapach: typowy zapach ziołowy z drzewną nutą
- Pojemność: 6 ml