Naturalny olejek eteryczny PACZULI
Opis
Naturalny olejek eteryczny PACZULI
Naturalny olejek eteryczny doceniany za działanie antybakteryjne, przynosi ulgę przy stanach zapalnych, przydatny przy cerze problematycznej i z niedoskonałościami np. trądzik, egzema czy grzybica. Wykazuje właściwości terapeutyczne, wdychanie jego aromatu ułatwia pozbycie się nastrojów depresyjnych, przywraca dobre samopoczucie, poprawia problemy ze snem i pozbywa się bezsenności. Częste stosowanie wzmacnia układ odpornościowy i poprawia układ trawienny. Dzięki substancjom aktywnym, pozwala na pozbycie się ubytków w skórze i zapobiega tworzeniu się nowych, przy systematycznym używaniu cera staje się gładsza, napięta oraz sprężysta. Masaże z olejkiem przywracają jędrność i sprawiają, że dawne rozstępy oraz nagromadzona w organizmie woda to jedynie wspomnienie.
Naturalny olejek eteryczny PACZULI - działanie:
- stany lękowe
- depresje
- łupież
- trądzik
- egzemy
Naturalny olejek eteryczny PACZULI - zastosowanie:
- pachnące inhalacje parowe: na lęki i depresję, łagodnie wycisza i uspokaja
- pachnące masaże: wszechstronne działanie na skórę z problemami dermatologicznymi
- pachnące kąpiele: egzemy, grzybice oraz schorzenia dróg moczowych
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczne tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne olejek z paczuli szczególnie pasuje do cytryny, sandał.
Pachnące DIY: orientalna mgiełka do ciała: czego potrzebujesz:
- buteleczka z atomizerem
- 90 ml wody destylowanej
- 10 ml octu jabłkowego lub winogronowego
- 10 kropli olejki z paczuli
- 10 kropli olejku z pomarańczy
wszystkie składniki dobrze wymieszaj, używaj tak często jak tylko potrzebujesz.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj zawsze w rozcieńczeniu z olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego na 6 kropel dowolnego oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej np. na przedramieniu ( po rozrobieniu w oleju bazowym,wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowana reakcji alergicznej)
- jeśli wystąpi reakcja alergiczna skóry, przerwij stosowanie
- olejków z cytrusów nie stosuj podczas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciąża:nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży, a przede wszystkim w pierwszym jej trymestrze oraz u kobiet, u których już wcześniej wystąpiły poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu o olejkach z lawendy, rozmarynu, szałwii, cyprysu, majeranku.
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególną ostrożność oraz skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.
Naturalny olejek eteryczny - właściwości:
- Nazwa botaniczna: pogostemon patchouli
- Sposób otrzymywania: destylacja ziela z parą wodną
- Zapach: drzewno-ziemisto-korzenny
- Pojemność: 6 ml