Naturalny olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO
Opis
Naturalny olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO
Naturalny olejek eteryczny pozyskiwany z drzewa herbacianego działa przeciwdrobnoustrojowo, dzięki czemu znajduje zastosowanie w leczeniu przeziębień, bólu gardła oraz jako produkt dezynfekujący. Dzięki swoim silnym właściwościom przeciwbakteryjnym i odkażającym stosowany jest w walce z trądzikiem, zmianami zapalnymi skóry czy łupieżu. Skutecznie łagodzi objawy po ukąszeniu przez owady, ale również przy odparzeniach.
Naturalny olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO - działanie:
- przeciwzapalne
- przeciwgrzybicze
- na przeziębienia
- uspokaja
- łagodzi ukąszenia po owadach
Naturalny olejek eteryczny z DRZEWA HERBACIANEGO - zastosowanie:
- pachnące inhalacje: niezastąpiony przy wszelkich infekcjach górnych dróg oddechowych, pomaga przy napięciach nerwowych, relaksuje i koi skołatane nerwy.
- pachnące kąpiele: korzystnie wpłynie na wszelkie dolegliwości dermatologiczne, wspomaga leczenie grypy i przeziębień
- pachnące masaże: masaż z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego korzystnie wpłynie na stany zapalne skóry, trądzik oraz grzybice skórne.
Dobre połączenie: jeśli lubisz łączyć olejki eteryczne, tworząc unikalne mieszanki aromaterapeutyczne olejek z drzewa herbacianego szczególnie pasuje do cytryny, pomarańczy, lawendy, grejpfruta.
Pachnące DIY: mgiełka odstraszająca owady: co potrzebujesz:
- 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego
- butelkę z atomizerem
wodę wymieszaj z olejkiem eterycznym,dobrze wstrząśnij,taką miksturą można spryskiwać ciało, ubrania, pościel oraz dowolną powierzchnię, aby skutecznie odstraszyć kleszcze, komary i inne owady, których nie lubimy.
Zachowaj umiar i ostrożność:
- olejki stosuj ZAWSZE w rozcieńczeniu w olejem bazowym lub wodą (1 kropla olejku eterycznego na 6 kropel oleju roślinnego lub oliwy z oliwek)
- rekomendujemy przeprowadzenie próby uczuleniowej np. na przedramieniu (po rozrobieniu z olejem bazowym,wypróbuj wybrany olejek smarując niewielki fragment skóry przygotowaną mieszanką i obserwuj to miejsce przez kilka godzin w celu wyeliminowania reakcji alergicznej)
- jeżeli wystąpi reakcja alergiczna skóry, przerwij stosowanie
- olejków z cytrusów nie stosuj podczas ekspozycji ciała na słońcu
- unikaj kontaktu z błonami śluzowymi
- olejki eteryczne a ciąża: nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w czasie ciąży,a przede wszystkim w jej pierwszym trymestrze oraz u kobiet, u których już wcześniej wystąpiły poronienia. Niektóre olejki eteryczne mogą powodować zagrażające ciąży skurcze, mowa tu o olejkach z lawendy, rozmarynu, szałwii, cyprysu, majeranku.
- jeśli jesteś matką karmiącą, osobą z alergiami skórnymi lub osobą pozostającą pod opieką lekarza zachowaj szczególną ostrożność oraz skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.
Naturalny olejek eteryczny- właściwości:
- Nawa botaniczna: Malaleuca alternifolia
- Sposób otrzymywania: destylacja liści i gałązek z parą wodną
- Zapach: intensywna nura górna i środkowa,zapach ostry, ziołowo-ziemisty, świeży
- Pojemność: 6 ml